Letadla

Aeroklub Karlovy Vary disponuje několika letadly, která může poskytnout svým členům k využití.

Motorová letadla:

Morane Saulnier MS893A

MS 893A je jednomotorové čtyřmístné letadlo celokovové konstrukce. Letadlo je využíváno k rekreačnímu létání a vlekání větroňů.

Letadlo Morane Saulnier M.S. 893A

Typ: MS893A
Výrobce: Morane Saulnier
Imatrikulace: D-EOCO
Přezdívka: Otík
Rozpětí: 9,7 m
Max. vzletová hmotnost: 1050 kg
Motor: Lycoming O-360
Max. rychlost: 240 km/h

Allegro A2000

Allegro A2000 je jednomotorové dvoumístné ultralehké letadlo. Trup je tvořen laminátovou skořepinou, křídla kovové konstrukce potažená plechem a plátnem. Letadlo je využíváno k výcviku pilotů ULLa, k rekreačnímu létání, k vlekání větroňů.

ultralehké letadlo Alegro A2000

Typ: Allegro A2000
Výrobce: Fantasy Air
Imatrikulace: OK-HUU 58
Přezdívka: Alegro
Rozpětí: 10,8 m
Max. vzletová hmotnost: 450 kg
Motor: Rotax 912ULS
Max. rychlost: 180 km/h

Bezmotorová letadla:

Ka7

Ka7 je dvoumístný kluzák. Trup je tvořen příhradovou konstrukcí z železných trubek potažený plátnem. Křídla jsou dřevěné konstrukce potažená plátnem. Letadlo je využíváno k výcviku pilotů kluzáků, k sportovnímu a rekreačnímu létání.

Kluzák Ka7

Typ: Ka7
Výrobce: Schleicher
Imatrikulace: OK-6620
Přezdívka: Kačenka
Rozpětí: 16 m
Max. vzletová hmotnost: 480 kg
Klouzavost: 26:1 při 80 km/h
Minimální opadání: 0,7 m/s

SF-34 Scheibe

SF 34 je dvoumístný samonosný středoplošník určený zejména k výcviku, tak i k výkonnému plachtění. Moderní konstrukci větroně  tvoří celolaminátová křídla a celolaminátové ocasní plochy. Trup je taktéž zhotovený z laminátu. Jednodílný kryt pilotního prostoru je vylisován z organického skla, který je odklopný do boku. Přistávací zařízení tvoří pevná kola ve spodní části trupu, v zádi a v přídi. Vlečné zařízení je umístěno v přídi u podvozku.

Větroň je využíván k pokračovacímu výcviku pilotů kluzáků, k sportovnímu a rekreačnímu létání.

Typ: SF-34
Výrobce: Sheibe