O nás

Aeroklub Karlovy Vary je občanské sdružení. Jeho členy jsou osoby se zájmem o létání, zejména pak o bezmotorové létání, motorové létání a létání na ultralehkých letadlech. Aeroklub poskytuje svým členům možnost využití společné techniky a zázemí pro výcvik a provoz leteckých sportů. Od roku 2010 provozuje na letišti v Chebu. V aeroklubu existuje několik podskupin tzv. odborů, dle cílového zaměření dané skupiny.

Jednotlivé odbory jsou:

Odbor motorových a ultralehkých pilotů (motorový odbor)

Motorový a ultralehký odbor má v současné době cca 10 členů, kteří mají k dispozici jeden motorový letoun MS893A a jeden ultralehký letoun A2000 Alegro. S těmito letadly je možno provádět sportovní lety, výcvikové lety, rekreační a vyhlídkové lety, fotolety a vleky kluzáků.

Na motorovém letadle MS893A je možno provádět rekreační lety a vlekat větroně.

Na ultralehkém letadle Alegro A2000 je možno absolvovat kompletní výcvik k získání kvalifikace pilota ULLa, provádět rekreační lety a vlekat větroně.

Odbor pilotů větroňů (plachtařský odbor)

Plachtařský odbor má v současné době cca 20 členů, kteří mají k dispozici dva kluzáky. Jeden dvoumístný Ka7 určený pro výcvik a sportovní lety a jeden jednomístný VSO10 určený pro sportovní a výkonnostní létání.

Na dvoumístném kluzáku Ka7 je možno provádět výcvik k získání kvalifikace pilota kluzáků, létat pro radost s další osobou.

Jednomístný kluzák VSO10 je určen pro sportovní létání, pro přelety. Lze s ním případně absolvovat závody, či létat jen tak pro radost

Odbor parašutistů (para odbor)

Odbor parašutistů je momentálně neaktivní.

Aktualizováno Neděle, 01 Duben 2012 16:05