Výcvik

Pilotní výcvik - Cheb

V Aeroklubu Karlovy Vary si můžete splnit svůj o létání. Můžeme Vás naučit létat a umožníme Vám létat i po té. Staňte se členy aeroklubu a vyberte si svůj styl létání.

 Létání s motorem:

 Pilot motorových letadel (kvalifikace PPL, LAPL)

Ptej se, piš, volej anebo klidně přijď za námi a vše se dozvíš...

Pro získání kvalifikace musíte absolvovat teoretickou přípravu v rozsahu 90 hodin se závěrečnými zkouškami. Teorii lze absolvovat na kurzech v některé z leteckých škol, či individuálně samostudiem. Praxi v rozsahu cca 45 hodin můžete odlétat u nás se závěrečným přezkoušením u leteckého inspektora. Pro zahájení praktické části výcviku musíte ještě absolvovat prohlídku u určeného leteckého lékaře. Cena výcviku je cca 190 000 CZK a výcvik absolvujete řádově během 6 -12 měsíců. Výcvik se provádí na letounu Zlín Z-143Sli.

IMG 20210530_095221web

 

 

 

 

 


  

OKTUT palubka
Pilot ultralehkých letadel (pilot ULL)

Pokud se chcete občas proletět v letadle s vrtulí, případně svézt známého či známou, za přijatelných nákladů, tak je výhodné létat na ultralehkých letadlech. Jedná se o letadla do maximální vzletové hmotnosti 450 kg pro jednu nebo dvě osoby včetně pilota.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alegro a2000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro získání kvalifikace musíte absolvovat teoretickou přípravu v rozsahu 45 hodin se závěrečnými testy. Teorii lze absolvovat na kurzech u nás v aeroklubu, nebo v některé z leteckých škol, či individuálně samostudiem. Praxi v rozsahu minimálně 20 hodin odlétáte u nás s instruktorem se závěrečným přezkoušením u inspektora UL. Pro zahájení praktické části výcviku musíte absolvovat prohlídku u určeného leteckého lékaře. Cena výcviku je cca 50 000 CZK a výcvik absolvujete řádově během 4-8 měsíců. Výcvik se provádí na UL letounu Allegro 2000.

 

 

 

 

 

   

Létání bez motoru:

 Pilot kluzáků (kvalifikace GLD)

Pokud se chcete létat bez motoru, pouze za šumění větru kolem letadla, pak plachtění je právě pro Vás. Létá se na maximálně dvoumístných kluzácích a zpravidla za slunečného počasí, kdy jsou vhodné podmínky pro let bez motoru. Toto létání patří mezi nejromantičtější, ale také časově nejnáročnější odvětví leteckého sportu. K letu potřebujete kolegy a kamarády, kteří Vám do vzduchu pomohou. Tímto zpravidla strávíte celý den na letišti a ve vzduchu a navíc ve společnosti kolegů a kolegyň, jež mají stejnou lásku k létání.

Pro získání kvalifikace musíte absolvovat teoretickou přípravu v rozsahu 45 hodin se závěrečnými testy. Teorii lze absolvovat na kurzech u nás v aeroklubu, nebo v některé z leteckých škol, či individuálně samostudiem. Praxi v rozsahu minimálně 20 hodin odlétáte u nás s instruktorem se závěrečným přezkoušením u inspektora. Pro zahájení praktické části výcviku musíte absolvovat prohlídku u určeného leteckého lékaře. Cena výcviku je cca  40 000 CZK a výcvik absolvujte řádově za jednu až dvě plachtařské sezóny (zpravidla léto).

 

 

 

 

 

 

WebAK2021

 

Aktualizováno Úterý, 01 Únor 2022 09:35  

Slot Deposit Pulsa Tanpa Potongan