Vyhlídkové lety - Cheb

Vyhlídkové lety - Cheb, Karlovy Vary

Aeroklub Karlovy Vary může nabídnout možnost svezení v letadle široké veřejnosti. K dispozici je motorové letadlo s místem pro pilota a třemi místy pro pasažéry, nebo bezmotorový kluzák s místem pro pilota a jedním místem pro pasažéra. Lety jsou prováděny z letiště v Chebu, po dohodě je možno provést let s motorovým letadlem z jiného letiště (například z Karlových Varů). Let lze pořídit i formou dárkového certifikátu.

Upozornění:

Vzhledem k legislativě není možné, aby aeroklub nabízel vyhlídkové lety, aniž by splňoval náročné podmínky kladené na leteckého provozovatele, jako jsou letecké společnosti. Vyhlídkové lety Vám tedy nabídnout nemůžeme. Jsme však schopni Vám zprostředkovat kontakt se zkušenými piloty, kteří jsou schopni Vám bezpečně ukázat okolí ze vzduchu za úhradu nákladů spojených s letem (viz. tabulky níže).

Motorové letadlo

Motorovým letadlem je možno létat v okolí Chebu, ale i podniknout delší lety, například nad Karlovy Vary, Bečov, Mariánské Lázně atd. Minimální doba letu je 15 minut. Cena letu je platná pro celé letadlo (všechna tři pasažérská sedadla). Bližší informace i aktuální cenu získáte na telefonu od dispečera, nebo vedoucího letového provozu (menu: Kontakty).

Cheb

Františkovy Lázně

Mariánské Lázně

Loket

Karlovy Vary

Dle vlastního výběru

?

Popis letu

Doba letu

Cena letu

Cheb a okolí (Františkovy Lázně, přehrada Jesenice, atd)

Cheb – Karlovy Vary – a zpět (přes Loket nad Ohří)

Cheb – Mariánské Lázně  – a zpět (přes Lázně Kynžvart)

1900,- Kč

Cheb – trasa dle vlastního výběru - a zpět

dle trati

dle doby letu

Poznámka: cena 1 minuty letu je 95 Kč včetně DPH (cena platná pro rok 2011), minimální doba letu 15 minut.

Kluzák

V bezmotorovém kluzáku je možno svézt se na navijáku, tedy učinit let po okruhu ve výšce cca 300m nad terénem. Doba letu se pohybuje kolem 4 minut, kdy se krátce podíváte nad přehradu Jesenice. Další možností je let v aerovleku do výšky cca 900m nad terénem a volné plachtění s přistáním zpět na letišti. Doba letu v aerovleku je cca 12 minut plus dalších 10 až 20 minut při klesání zpět na letiště. Zážitkem při bezmotorovém létání je krásné ticho během letu podmalované šuměním proudícího vzduchu kolem Vás. Bezmotorové lety provádíme o víkendu, většinou v sobotu a v závislosti na počasí. Bližší informace získáte opět na telefonu od dispečera, nebo vedoucího letového provozu (menu: Kontakty). Aerovlekový let nutno předem dohodnout.

Popis letu

Doba letu

Cena letu

Let v aerovleku