O nás

Aeroklub Karlovy Vary je občanské sdružení. Jeho členy jsou osoby se zájmem o létání, zejména pak o bezmotorové létání, motorové létání a létání na ultralehkých letadlech. Aeroklub poskytuje svým členům možnost využití společné techniky a zázemí pro výcvik a provoz leteckých sportů. Od roku 2010 provozuje na letišti v Chebu. V aeroklubu existuje několik podskupin tzv. odborů, dle cílového zaměření dané skupiny.

Jednotlivé odbory jsou:

Odbor motorových a ultralehkých pilotů (motorový odbor)

Motorový a ultralehký odbor má v současné době cca 10 členů, kteří mají k dispozici jeden motorový letoun Zlín Z-143 LSi a jeden ultralehký letoun A2000 Allegro. S těmito letadly je možno provádět sportovní lety, výcvikové lety, rekreační a vyhlídkové lety, fotolety a vleky kluzáků.

Na motorovém letadle Zlín Z-143 LSi je možno provádět rekreační lety a vlekat větroně.

Z143 OKTUT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ultralehkém letadle Allegro A2000 je možno absolvovat kompletní výcvik k získání kvalifikace pilota UL, provádět rekreační lety a vlekat větroně.

 A2000


Odbor pilotů větroňů (plachtařský odbor)

Plachtařský odbor má v současné době cca 20 členů, kteří mají k dispozici dva kluzáky. Jeden dvoumístný Ka7 určený pro výcvik a sportovní lety a jeden dvoumístný Scheibe SF-34 určený pro sportovní a výkonnostní létání.

Na dvoumístném kluzáku Ka7 je možno provádět výcvik k získání kvalifikace pilota kluzáků, létat pro radost s další osobou.

Kacko

Kluzák Scheibe SF-34 je určen pro sportovní létání, pro přelety. Lze s ním případně absolvovat závody, či létat jen tak pro radost

 IMG-20180501-WA0009

Aktualizováno Úterý, 01 Únor 2022 09:02  

Slot Deposit Pulsa Tanpa Potongan